צילום בחוף הים

הקיץ כבר לגמרי כאן, וזה בדיוק הזמן לנצל את הימים הארוכים, כשהשמש שוקעת רק לקראת שמונה בערב, לבילוי קסום בחוף הים. התיק מוכן - המגבת, הבגד ים, הכפכפים, והמצלמה כמובן. מגיעים לים, שמחים ומאושרים, ומתחילים לצלם. אבל מה יהפוך את התמונות מעוד סלפי לתמונה שתגרור "וואו" אחריה?

הצילום תופס את הרגע. בין אם אתם מצלמים את עצמכם, את החברים, הילדים או את כוס הבירה הקרה - התמונה שלכם תתפוס את הסיטואציה. זה הזמן לעצור שניה ולתכנן -

מה נושא התמונה?

מה הרקע?

מה אני רוצה להעביר בתמונה?

ואחת השאלות החשובות - איפה השמש???

נתחיל בשאלה האחרונה - צילום הוא רישום באור. כדי שיראו את מה שאתם מצלמים - עליכם להאיר עליו. כשאתם בחוף הים - התאורה שלכם היא השמש. ואתם תמיד תרצו שהשמש תהיה נמוכה (שעות הבוקר ואחר הצהריים), ומאחורי המצלמה. אם השמש מול המצלמה היא יוצרת תאורה אחורית על הנושא שלנו, ואז אנו מקבלים את הצללית בלבד, או במילים אחרות - סילואט. תמונת סילואט היא מאוד אמנותית ויפה. אבל אם כל התמונות שלכם מהבילוי בים יהיו עם צלליות במקום דמויות - לא בטוח שתשמחו...

סילואט

תמונת סילואט של אדם קופץ - כדאי לצלם מגובה נמוך כדי לתפוס את הקפיצה לגובה על רקע הים. מבחינה טכנית - להגדיר את המצלמה על צילום ברצף. אם אתם עם מצלמה מקצועית יותר, הגדירו גם מהירות תריס גבוהה (כדי שהתמונה לא תצא מרוחה או מטושטשת) ואת הפוקוס הגדירו לפוקוס עוקב (al servo) כדי שהמצולם ישאר בפוקוס גם כשהוא זז.

ועכשיו לנושא ולרקע - את מי אתם מצלמים? למה אתם מצלמים אותו? מה אתם רוצים להעביר בתמונה? תמונה מלאה בחיוכים שתזכיר כמה כיף היה לכם, תמונה של ילדים בונים ארמון חול או מתפלשים בבוץ, תמונה של אבן אחת שחורה בין הרבה צדפים לבנים... תמונה שלכם מחזיקים כוס בירה קרה אל מול הים הכחול. הנושא שלכם תמיד צריך להיות בפוקוס, והרקע לעומתו, מטושטש (במונחים מקצועיים - ליצור עומק שדה).

רצוי לנסות להוציא גורמים שמושכים את תשומת הלב מהרקע של התמונה. לחכות שהאנשים שלא שייכים לתמונה יזוזו, לנסות לצלם בזוית אחרת כדי שלא יראו את ההמולה על החוף אלא רק את מה שרציתם לצלם.. ועוד..

זוית הצילום - השתדלו לצלם אנשים (וילדים בפרט) בגובה העיניים. יחד עם זאת, זויות צילום שונות יכולות לאפשר תמונה אמנותית, ולעיתים גם הבנה אחרת של הסיטואציה.

חלק מזוית הצילום היא גם המרחק בינכם לבין המצולמים, ומאיזה צד אתם מצלמים אותם. להכנס עם המצלמה למים (בזהירות, כן?) ולצלם אותם כשפניהם לחוף פתאום יוצר תמונה חדשה ומעניינת שלא רואים בכל יום. כך גם לגבי צילום שבו לא בהכרח רואים את הפנים של המצולם.

עם מה אתם מצלמים?

כמה מילים על הצד המכני של הצילום... בגדול... בין אם אתם מצלמים במצלמת רפלקס מקצועית, בין אם במצלמה קומפקטית ובין אם בסמארטפון - כל המכשירים האלו מאוד לא אוהבים מי מלח וחול. אם יש לכם מצלמת אקסטרים או מצלמה עמידה למים - מה טוב. אם לא - עשו טובה לכם ולמצלמה שלכם - הוציאו אותה כדי לצלם בהנאה, ובסוף הצילומים הכניסו אותה ישר לתיק או כיסוי שיגן עליה מהלחות, החול וחלילה מי הים.

אז תצאו, תהנו, תצלמו, תשמרו על עצמכם - ותהנו מתמונות מיוחדות של רגעי הקיץ הקסומים, שאולי יחממו לכם את הלב גם בחורף... :)

מרגישים שאני מדברת סינית? צמצם? תריס? פוקוס עוקב? עומק שדה? מוזמנים ליצור עימי קשר בנוגע לסדנאת לימוד צילום.

#צילומיחוץ #צילוםבחוףהים #טיפיםלצילום

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square