טיפים לצילום בסמארטפון


כשהייתי ילדה, היו מצלמות פילם. בלי מסך מאחורה שאפשר לבדוק איך יצאה התמונה, בלי אפשרות לצלם כמה תמונות כדי שאחת תצא טוב כי יש הגבלה ל 24/36 תמונות. כאלו שאם אתה לא מחליף את הפילם נכון אתה שורף את כל התמונות. כאלו שצריך לקחת את הפילם לחנות לפיתוח ואת התמונות לקבל ביום למחרת (במקרה הטוב).

הזמנים השתנו, והצילום הדיגיטלי הגיח לעולם. היתה תקופה שלכולם היתה מצלמה קומפקטית כזו או אחרת, ובטיולים או אירועים היה אחד שמביא מצלמה ומצלם...

והיום - לכולם יש מצלמה. סמארטפון קוראים לזה. המלחמה בין הטלפונים השונים היא על איכות המסך, אורך חיי הבטריה וכמובן - למי יש מצלמה יותר טובה. נכון להיום (נובמבר 2018) יש טלפונים עם שלוש וארבע מצלמות בגב הטלפון, שבעזרת אלגוריתם אמורות לספק אפקטים של מצלמה אמיתית עם חיישן איכותי. וסביר להניח שזה ילך וישתדרג עם הזמן.

פחות ופחות אנשים מסתובבים עם מצלמה, כי הטלפון גם ככה תמיד לידנו אז מצלמים איתו. והתמונות רק משתבחות עם הדגמים החדשים של הטלפונים, ויש אנשים שיוצרים תמונות אמנותיות ביותר עם הטלפון.

אז למה כדאי לשים לב כשאתם מצלמים בסמארטפון, ואיך תשדרגו את התמונות שלכם?

1. הגדרות המצלמה - עם זה מתעסקים פעם אחת ולא נוגעים יותר. כדאי לוודא שאתם מצלמים באיכות הגבוהה ביותר במצלמה (יש כאלו שמוגדרות לצלם באיכות בינונית כדי לא "לזלול" את זכרון הטלפון). קובץ התמונה יוצא גדול יותר, כיוון שהוא מכיל יותר מידע - חדות, צבעים, וגודל הקובץ. לא תרצו לצלם תמונה נהדרת ולגלות שלא תוכלו להדפיס כי היא נורא קטנה.

2. לנקות את עדשת המצלמה. נשמע מצחיק, נכון? במקרה הטוב המכשיר יושב לכם על השולחן או בתיק רוב היום. רובנו משתמשים בו הרבה, נוגעים, מרימים, הילדים משחקים בו, הוא על השיש לידנו כשמבשלים, על שולחן האוכל... והרשימה עוד ארוכה. כל לכלוך שיש על העדשה, אפילו (ובעיקר) טביעת אצבע מלוכלכת או שומנית, יגרמו לטשטוש של התמונה. אז לפני שאתם מצלמים - קחו טישו, או אפילו קצה של חולצה ותנגבו בעדינות את עדשת המצלמה של הטלפון. זה כבר ישדרג לכם את התמונות פלאים.

3. לצלם as is. תשאירו את העריכה לאחר כך. יש מלאנתלפים אפליקציות של עריכת תמונות, שמציעות מגוון פילטרים, עיבודים ותוספות לתמונה. הסמארטפונים היום מגיעים עם אפשרות צילום בפילטרים - אך אלו גורעים מאיכות התמונה. צלמו את התמונה במצב צילום רגיל, ואת כל העיבודים תעשו בהמשך.

4. תכננו את התמונה שלכם. מה הנושא בתמונה? מה אתם רוצים להעביר? מה יש ברקע? האם התאורה נכונה, או שכדאי לצלם מזווית אחרת? האם יש עמוד חשמל או משאית מאחורי המצולם ואם נזוז טיפה הם לא יפריעו?

5.מקדו את התמונה בנושא שלכם. אתם מצלמים את הכלב שלכם? רגע לפני הצילום - הקישו עליו דרך מסך הטלפון - באופן זה המיקוד (פוקוס) של התמונה יהיה עליו. אמנם יש זיהוי פנים בטלפונים, אך אל תסמכו על כך שתמיד המכשיר ידע לקחת פוקוס ממה שאתם רוצים. במיוחד אם הוא לא מסתכל למצלמה או לא אנושי.

6. אל תשתמשו בפלאש. אני אגיד את זה שוב. אל תשתמשו בפלאש. אם אתם רוצים לצלם מישהו שקרוב אליכם - זה יוגדר כפוטו רצח, אם זה משהו רחוק הפלאש לא יעזור גם ככה. פשוט תבטלו את האופציה הזו מראש.

תנסו את הטיפים האלו בצילומים הבאים שלכם. אשמח אם תשתפו אותי באיך זה משפיע לכם על התמונות המתקבלות, ואם עולות שאלות או בקשות - אני פה בשבילכם.

חמוטל

#צילוםבסמארטפון #סמארטפון #טיפים

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square