צילום בחורף

״חורף, צריך ללבוש מעיל כל החורף, וגשם מטפטף על העורף, חורף, וקררררר״

בימים חורפיים אלו בקושי יוצאים מהבית. החושך יורד מוקדם, קר, רוח.. בהרבה אלבומי תמונות יש מעבר חד מאוקטובר למרץ, כאילו בחורף לא היה שום דבר ששווה לצלם.

אז לכבוד החורף שהגיע השנה במלוא הדרו, אני משתפת בכמה רעיונות לצילומים בחורף, כמה טכניקות ששווה ממש להכיר, וגם כמה טיפים כי בכל זאת... אתם מצלמים בגשם ובקור.

זה הזמן להכין כוס קפה חם, להתכרבל בפוך ולהמשיך לקרוא.

אווירה חורפית

החורף משרה עלינו אווירה אחרת. רואים את זה בכל דבר קטן... בעיקר אצל ילדים קטנים שנעלמים מתחת לערימה של בגדים, מעילים, כובעים ומטריות... תוסיפו שמיים קודרים, כמה שלוליות מסביב, ואם יש לכם מזל גם קשת – והנה תמונה חורפית נהדרת לאוסף.

שלוליות בחורף

השלוליות בחורף מאפשרות לנו מגוון תמונות מקסימות.

שלוליות, בראש ובראשונה, נועדו כדי שנקפוץ בהן. תדאגו מראש לנעלי גומי ובגדים להחלפה (כי כשקופצים כמו שצריך אז הכל נרטב), ושלחו את הילדים לקפץ בשלולית. כשאתם מצלמים כדאי לשים לב שהשמש מאחוריכם (כדי שהילד יהיה מואר עד כמה שניתן), ומומלץ לצלם הכי קרוב לקרקע (מזווית נמוכה), כך הנתזים של השלולית ימלאו לנו את התמונה. לפני הצילום כוונו את המצלמה לצילום ברצף, כך תקבלו מבחר תמונות מתוכן תבחרו את המועדפת.

שלוליות גם מאפשרות לנו השתקפות מדהימה. בניגוד לים או נחלים, בהם המים בתזוזה, בשלוליות המים עומדים והופכים למראה. תוכלו לבחור אם לצלם דרכה השתקפות של נוף, של משהו דומם ברקע (לדוגמא בגבים מלאי מים בנגב אפשר ליצור השתקפויות מדהימות) או של מישהו שעובר ליד. ההשתקפות היא כלי אמנותי מדהים, ומכל זוית צילום תקבלו תמונה אחרת. ממליצה לכם לצלם כמה תמונות עם שלוליות ולבחור את הכיוון שאתם מעדיפים.

צילום בשלג

בארצנו הקטנה, נדמה שכל פעם שיורד שלג יש יום חג, וכולם לוקחים חופש ומשתלטים על כל פינה פנויה עם מעט שלג טרי. האמת ששלג זה כיף גדול, הבנות שלי מאוד אוהבות ומצפות לטיולי השלג שלנו (אחרי שעתיים בחוץ הן מתחננות לחזור לאוטו...)

אבל צילום בשלג הוא מאוד קשה. אם השמש זורחת – אז השלג מאוד בהיר, מחזיר אור חזק באזורים שונים בתמונה וקשה להפריד נושא מהרקע כשהכל לבן בוהק. הפתרון לזה הוא טכני – או להוריד חשיפה בזמן הצילום, או לתקן חשיפה ולהוריד בהירות בזמן העיבוד הדיגיטלי.

איש השלג מופיע רק אחרי הורדת highlights

בשמש ישירה מומלץ להוריד מעט חשיפה ובהירות בעיבוד.

אם יש עננים – ההיפך הוא הנכון. הכל נהיה כהה ואפור. כדי שיתקבל שלג לבן, צריך להגביר את החשיפה בזמן הצילום, או לתקן חשיפה ובהירות בעיבוד הדיגיטלי.

כמה טיפים נוספים לצילום בחורף...

בין תופעות הלוואי היותר מוכרות של החורף ניתן למצוא את הקור, הגשם והנזלת.

לצילום תמונות מקסימות של ילדים בחורף – רצוי להצטייד בטישו בהישג יד. או ביכולות עריכה מתקדמות בפוטושופ. כי אצלנו לפחות, הנזלת היא דיירת קבע.

הגשם לא אמור להפריע לכם בצילום, אלא אם כן יורד מבול, ואז מומלץ להגן על המצלמה. כמו כן, אם היו עירניים לכיוון הרוח, כי לצלם עם טיפות גשם על עדשת המצלמה זה אולי אמנותי אך בהכרח ישפיע על התמונות, וידרוש מכם לנקות את העדשה אחר כך.

תזכרו להתלבש חם

לגבי הקור... ובכן.... מעבר לכך שאני ממליצה לכם להתלבש חם, אני ממליצה גם למצלמה שלכם לעשות זאת. אם אתם נוסעים לשלג לדוגמא, תצלמו ותהנו כמה שתרצו. קחו בחשבון שבטריה של מצלמה (וגם בכלל) נגמרת הרבה יותר מהר בקור, ולכן אם אתם מתכננים בילוי ארוך בשלג מומלץ להצטייד בבטריה חלופית. בנוסף, מומלץ לקחת שקית אטומה למים בתיק. סיימתם לצלם? רגע לפני שאתם נכנסים עם המצלמה למקום חמים (אוטו, מסעדה או כל מקום פחות קפוא) הכניסו את המצלמה לשקית ואטמו אותה היטב. כי מה שבעצם קורה כשהמצלמה הקפואה נכנסת למקום חם – מתחיל הליך עיבוי, שגורם לאדי מים להצטבר על (ולפעמים גם בתוך) המצלמה. השקית האטומה מונעת זאת. אחרי כרבע שעה, המצלמה תתחמם מעט ותוכלו להוציא אותה מהשקית ולהמשיך לצלם כרגיל.

גם לכם יש מעיל למצלמה?

תצאו, תצלמו, תהנו

כאן בשבילכם,

חמוטל.

רוצים לדעת איך מגבירים או מנמיכים חשיפה בזמן הצילום?

איך עורכים דיגיטלית תמונה?

מוזמנים ליצור איתי קשר בנוגע לסדנאות צילום, ללמוד את הטכניקות, הקומפוזיציה והעיבוד שיהפכו את התמונות שלכם ל וואו.

#טיפים #חורף #צילוםבחורף #צילוםשלג #צילוםשלוליות #השתקפות

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square